Jelenünk

Az utóbbi két évtizedben önkormányzatunk jelentős fejlesztéseket hajtott végre. 1996-tól a községnek új címere van. Ekkor avatták fel Szent László köztéri szobrát, Márkus Péter alkotását, és szentelték fel a község zászlaját. 1998-ban, a ki- és betelepítések ötvenedik évfordulóján került avatásra Vanyúr István Anya gyermekével című köztéri szobra. A millennium évében átadták a Sportcentrumot. 2001-ben elkészült az új takarékszövetkezeti fiók és a bitumenes kézilabdapálya. 2002-ben megtörtént a római katolikus templom felújítása. 2003-ban megnyitották a Tájházat, melyben helyet kapott a Helytörténeti és Néprajzi Gyűjtemény, valamint átadták az új fiókpatikát. 2004-től a Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat Mikrotérségi Központja működik a településen. Még ebben az évben sor került az Óvoda és Napközi Otthon magas-tetővel való ellátására és teljes felújítására. 2005-ben a temetőben egy harangtornyot emeltek és a ravatalozó épületét újították fel. 2006-ban nyílt meg a községben az ország első Csuhémúzeuma és a Népművészeti Alkotóház. 2007-ben az orvosi rendelőt és lakást bővítették és újították fel, 2010-ben pedig az Általános iskola épületét. Szentlászló a térség egyik legnagyobb folyamatosan fejlődő települése, körjegyzőségi, egészségügyi, oktatási, kulturális és egyházi központja.

Külföldi kapcsolataink:


Községünk széleskörű külföldi kapcsolatokat alakított ki. Legrégebbi kapcsolata a Horvátországban levő Brezovac településsel van. Huszonkilenc éve rendszeresek a sportegyesület és a sportklub közti találkozások. Ezt követte a 90-es évek elejétől a németországi Würzburg St. Elisabeth katolikus közösséggel való kapcsolat kialakítása a Szent László Alapítvánnyal, a helyi önkormányzattal és az iskolával, melynek szorgalmazója Németországban Heinz Schott, Szentlászlón pedig dr. Bengerno Miklós volt. Schott úr nagy támogatója községünk szinte minden rendezvényének, de különösen a templom felújításának. A délszláv háború alatt kezdődött a két azonos nevű község, a horvátországi Laslovo (Szentlászló) és a mi Szentlászlónk közötti kapcsolat. Kezdetben a háborútól szenvedő településnek és az onnan menekülteknek szállítottak adományokat, segélyeket falunkból. Később baráti, kulturális és sportkapcsolatok alakultak ki, majd 2008-ban a két község aláírta a testvér-települési kapcsolatot. A Szentlászló Települések Baráti Szövetségébe lépve falunk új külföldi kapcsolatokat épített ki az erdélyi Nyárádszentlászlóval és Tordaszentlászlóval. A '90-es évek második felében alakult ki önkormányzatunk és a felvidéki Naszvad önkormányzata közt a kapcsolat. Korábban csak családi, rokoni szálak kötötték össze a településeket, mivel Naszvadról 1947-ben nagyszámú magyar lakost telepítettek át Szentlászlóra.

Képek

Szentlászló, Baranya megye, Magyarország
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el